Dwudziesta Ósma Niedziela zwykła
/ 14 października 2018 r. /

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa", a we wtorek 16 Października będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
Rozważajmy na nowo nauczanie św.Jana Pawła II, zachęcamy abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych uboższych rodaków, których edukację możemy wspierać za pomocą Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

2.Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Będziemy ich polecać w dzisiejszej Modlitwie Różańcowej.

3.Przypominamy, że codziennie Nabożeństwo Różańcowe w naszej świątyni jest o godz. 17:30.

4.W przyszłą niedzielę będziemy po raz 92 przeżywali Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny.
Modlitwenie i materialnie wspierajmy dzieła misyjne Kościoła.
Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
Będziemy gościć w naszej wspólnocie Ks. prałata Henryka Kowalskiego, długoletniego misjonarza w Afryce.

5.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki za zmarłych!

6.Caritas Polska bardzo serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom naszej parafii za wsparcie udzielone czterem rodzinom syryjskim.
Prosi, abyśmy wspierali nadal inne cztery rodziny należące do Kościoła Rzymskokatolickiego. Rodziny te zostały wypisane w gablocie i Kościele.

7.W tym tygodniu patronują nam:
  • 15.10 - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), Hiszpańska mistyczka, odnowicielka zakonów karmelitańskich.

• 16.10 - św. Jadwiga Śląska (1180-1243), Żona księcia H.Brodatego
    jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

• 17.10 - św. Ignacy Antiocheński (zm. 107), Uczeń i następca św.Piotra
    jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

• 18.10 - św. Łukasz (I w.), uczeń św.Pawła, Autor Ewangelii
    oraz Dziejów Apostolskich, Patron lekarzy i malarzy.

• 20.10 - św. Jan Kanty (1390-1473), Polski kapłan, Profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głebokiej pobożności.

• 8.W poniedziałek tj. 15.10 po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Bibilijnego. Serdecznie Zapraszamy!

Telefon/Faks: 63 27 24 712