Październik miesiącem Różańca Świętego

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe,które my Polacy otoczamy wyjątkową czcią. Rozważanie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie. Każda z tajemnic różańca koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi i pomaga nam naśladować Ich
w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, narody i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów. Wszystkich parafian Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:30 odbywające się przez cały październik.

1 listopada - Wszystkich Świętych

1 listopada, to jedno z najważniejszych świąt w życiu każdego chrześcijanina. Tego dnia wspominamy tych którzy osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem. Jednocześnie święto to przypomina nam prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. 2 listopada jest dniem modlitwy za dusze zmarłych, którzy jeszcze nie dostąpili świetości. Przez oktawę można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając kościół czy cmentarz z modlitwą: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga i Chwała Ojcu, przyjmując Komunię św.

Wyjazd młodzieży na "Wieczór Chwały"

Dnia 12.10.2018 (piątek) odbył się wyjazd młodzieżowy do Płocka na zjazd młodzieży tzw. "Wieczór Chwały". W wyjeździe wzięła udział młodzież
z naszej parafii, miał on na celu pogłębienie naszej wiary. Odbył się pod hasłem "Zostań Aniołem" przez, które to Pan Bóg uświadamia nas, że każdy z nas jest Aniołem (z greckiego Angelos znaczy posłany) i został posłany by nieść dobrą nowinę naszym bliźnim. Kolejny wyjazd na "Wieczór Chwały" już w 21 Grudnia przed Bożym Narodzeniem.
Serdecznie Zapraszamy.
Zdjęcia z Wyjazdu

Szczęść Boże

Miło nam poinformować, iż z dniem 1 września została uruchomiona nowa odświeżona strona parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znajdą tu Państwo najświeższe informacje z życia naszej wspólnoty, ale